Dolnośląskie PPP warte 46 mln zł

KAP
17-10-2011, 00:00

Pol-Dróg z Oleśnicy złożył najtańszą ofertę na przebudowę i utrzymanie drogi Oborniki Śląskie — Wrocław.

16 tys. zł — to koszt utrzymania 1 kilometra drogi w województwie dolnośląskim. 28 tys. zł kosztuje średnio remont.600 km dróg regionu wymaga pilnej modernizacji. Jednak Urząd Marszałkowski we Wrocławiu nie ma na to pieniędzy. Szuka więc prywatnych partnerów, którzy przebudują drogi i będą nimi zarządzać. Pilotaż zostanie wprowadzony na trasie Oborniki Śląskie — Wrocław (12 km). W piątek Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK)

otrzymała oferty od firm zainteresowanych projektem. — Dopuścilismy 12 konsorcjów do przetargu, a oferty otrzymaliśmy od 6. Najtańszą propozycję złożył Pol-Dróg z Oleśnicy — informuje Roman Głowaczewski, szef DSDiK.

Spółka jest gotowa przebudować i utrzymywać przez 12 lat trasę za 46 mln zł. Najdroższa oferta opiewana 115 mln zł, ale Roman Głowaczewski nie ujawnia, kto ją złożył. Samorząd marszałkowski ma znacznie szersze plany dotyczące zarządzania i utrzymania dróg na Dolnym Śląsku.

Jeśli powiedzie się pilotaż na drodze Oborniki Śląskie- Wrocław, to podobne rozwiązania zostaną wprowadzone na 200 km tras.

— Warto jednak, by przetargi były ogłaszane na dłuższe odcinki, bo przy 12 km. Na Dolnym Śląsku mamy ponad 2,3 tys. km dróg, ale przy przetargu na 12 km cena biletu do Wrocławia, gdzie trzeba jechać, by złożyć ofertę, rujnuje ekonomię projektu — sarkastycznie stwierdza jeden z przedstawicieli firm, która nie złożyła oferty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dolnośląskie PPP warte 46 mln zł