Dolny Śląsk: 41 mln zł na B+R

opublikowano: 02-09-2020, 22:00

Pod koniec września przedsiębiorcy z regionu będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na innowacyjne projekty.

Dotacje pochodzą z działania 1.5 B Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego („Wsparcie na inwestycje związane z wdrażaniem wyników prac B+R w działalności przedsiębiorstw”). O granty będą mogły powalczyć MŚP i ich partnerstwa. W puli jest ponad 41 mln zł. Dotacje sfinansują inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe lub wartości niematerialne i prawne. W grę wchodzi m.in. założenie nowego zakładu lub zwiększenie zdolności produkcyjnych w już istniejącym przedsiębiorstwie. Granty pokryją też koszty projektów związanych z wprowadzaniem nowych produktów na rynek i przedsięwzięć obejmujących duże zmiany w procesach produkcyjnych w firmach. Eksperci ocenią m.in., czy planowane przez przedsiębiorcę wdrożenie wyników prac B+R nie narusza praw własności intelektualnej. Projekty muszą być prowadzone na terenie województwa dolnośląskiego. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na maj 2021 r.

WAŻNA DATA:

30.09 Od tego dnia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.5 B RPO WD. Nabór zakończy się 12 stycznia 2021 r.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.dip.dolnyslask.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane