Dom Development rządzi w stolicy

EG
27-08-2012, 00:00

Spółka deklasuje konkurentów na największym rynku. Gros tegorocznych zysków ma jeszcze przed sobą.

Żaden deweloper mieszkaniowy w Polsce nawet nie próbuje odebrać palmy pierwszeństwa w sprzedaży mieszkań giełdowemu Dom Development. Do połowy roku spółka sprzedała 741 lokali, co daje pierwszą pozycję w stolicy. Według danych REAS, to 12,1 proc. udziału w całkowitej sprzedaży w Warszawie. Sporo dalej są Robyg (5,8 proc. rynku), JW. Construction ex aequo z Dolcanem (po 3,3 proc.) oraz Marvipol (3,1 proc.).

— Rynek warszawski jest najsilniejszy w Polsce, choć również jego dotyka duża nadpodaż. Dom Development ma jednak stabilną sytuację finansową i dobry bilans. Doceniają to inwestorzy, bo spółka jest notowana z premią wobec porównywalnych na rynku, jeśli brać pod uwagę wskaźnik ceny do wartości księgowej — uważa Cezary Bernatek z KBC Securities.

Po ogłoszeniu półrocznych wyników kurs wzrósł o 5 proc. Spółka w pierwszej połowie roku wypracowała 30,2 mln zł zysku netto przy marży brutto na sprzedaży ponad 26 proc. To powyżej konsensu analityków.

— Spodziewamy się, że po całym roku marża brutto będzie wynosiła 22-24 proc. Na wynik pierwszego półrocza wpłynęło przekazanie 685 mieszkań. W całym roku będzie to około 1,95 tys. W drugim półroczu podwoimy wyniki z pierwszego — mówi Janusz Zalewski, wiceprezes ds. finansów Dom Development.

Deweloper ma obecnie 2,9 tys. mieszkań w budowie, a do końca roku zacznie stawiać trzy-cztery kolejne osiedla.

— Warunki dla działalności deweloperów są niesprzyjające i nic nie wskazuje na to, by do końca 2013 r. ceny mieszkań mogły zacząć rosnąć — uważa Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dom Development rządzi w stolicy