Dom Development wodzi na pokuszenie

KSA
opublikowano: 16-07-2008, 00:00

Spółka ogłasza koniec „standardu deweloperskiego”. Chce przyciągnąć klientów, wykańczając mieszkania na ich życzenie.

Spółka ogłasza koniec „standardu deweloperskiego”. Chce przyciągnąć klientów, wykańczając mieszkania na ich życzenie.

Podaż na rynku mieszkaniowym jest znacznie większa niż przed rokiem, a deweloperzy aktywniej walczą o klientów, oferując w cenie mieszkania sprzęt AGD czy samochód. W tej sytuacji Dom Development we wszystkich inwestycjach zaoferuje wykończenie mieszkania pod klucz.

— Z ankiet przeprowadzonych przez nas wynika, że 57 proc. osób kupujących mieszkanie chętnie skorzystałoby z programu wykończenia — tłumaczy Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

Dom Development oszacował, że wykończenie 60-70-metrowego mieszkania zajmuje nabywcy pół roku (przy załoźeniu 4 godzin dziennie). Deweloper potrzebuje na to w granicach 2,5-3 miesięcy — m.in. dlatego że może rozpocząć prace jeszcze przed oddaniem inwestycji. W ostatnich trzech latach Dom Development na indywidualne życzenie klientów wykończył pod klucz około 1000 mieszkań. Klienci mogą wybierać elementy wykończenia — m.in. drzwi, podłogi czy ceramikę sanitarną — w trzech podstawowych programach: klucz, komfort i premium. Koszt wykończenia za metr kwadratowy w każdym z nich wynosi odpowiednio: 400, 800 i 1300 zł i jest składową ceny mieszkania, więc moźe być w całości finansowany z kredytu hipotecznego.

— Nie realizujemy na tych usługach nadzwyczajnych marż, ale też nie dokładamy do tego — tłumaczy Jarosław Szanajca.

Wyjaśnia, że spółka współpracuje z największymi producentami i dystrybutorami materiałów wykończeniowych i ma wynegocjowane duże rabaty.

Spółka strategicznie bardziej zwraca się ku budowie droższych mieszkań.

— Wkrótce poinformujemy o rozpoczęciu realizacji projektu na kilkadziesiąt luksusowych apartamentów — mówi Jarosław Szanajca.

Podtrzymuje, że w całym roku Dom Development chce sprzedać między 1,5 a 2 tys. mieszkań, ale przyznaje, że będzie to raczej bliżej dolnej granicy widełek. Spółka nadal rozważa też przejęcia — prowadzi rozmowy z lokalnym deweloperem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu