Dominowały spadki

opublikowano: 01-08-2012, 00:00

GIEŁDY ZAGRANICZNE

Po tym jak Stoxx Europe 600 zyskał ponad 5 proc. przez ostatnie trzy sesje, a po ośmiu kolejnych wzrostowych tygodniach w „zasięgu wzroku” znalazło się jego tegoroczne maksimum, europejscy inwestorzy postanowili we wtorek poczekać na ruch banków centralnych USA i Eurolandu. Jeśli w tym tygodniu pojawią się sygnały wskazujące, że na rynki może trafić kolejny strumień świeżo wydrukowanych pieniędzy, kursy akcji pójdą w górę. Jeśli stanie się inaczej, nastąpi korekta.

We wtorek na większości europejskich giełd dominowały spadki. Taniały akcje banków i spółek naftowych, co spowodowane było rozczarowaniem wynikami kwartalnymi UBS i BP. Dobre nastroje panowały w segmencie technologicznym i chemiczno-farmaceutycznym, co było zasługą mocno drożejących niemieckich blue chipów: Infineon Technologies i Bayer. Pierwszy zapowiedział, że mocno ograniczy inwestycje w celu obrony marż. Drugi podwyższył prognozę rocznych wyników.

W USA sesje na rynkach akcji rozpoczęły się niewielką zmianą indeksów. Podobnie jak w Europie, inwestorzy czekali na sygnały z Fedu i EBC. Do zakupów nie zachęciły nawet dobre odczyty indeksów cen domów, aktywności przemysłu w regionie Chicago i nastrojów konsumentów. Dzięki dobrym wynikom kwartalnym drożały akcje koncernu farmaceutycznego Pfizer. Najniższy kurs od debiutu w maju zanotował Facebook. Jego wartość rynkowa spadła już o około 40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dominowały spadki