Domy w Salisbury staniały po ataku

opublikowano: 15-10-2018, 22:00

W Salisbury, gdzie rosyjscy agenci zaatakowali Siergieja Skripala chemicznym środkiem bojowym nowiczok, ceny nieruchomości mieszkaniowych spadły o prawie 10 proc. Średnia cena sprzedaży domu w mieście w okresie trzech miesięcy od maja do lipca wynosiła 299 207 GBP.

W okresie poprzednich trzech wynosiła 328 243 GBP. Siergiej Skripal i jego córka Julia zostali otruci nowiczokiem na początku marca. Spółka kredytowa Cashback Remortgages podkreśla, że spadek cen w Salisbury kontrastuje z wzrostem o prawie 2 proc. w całym hrabstwie Wiltshire, a także w sąsiadujących hrabstwach. Także lokalni agenci nieruchomości potwierdzają duży spadek zainteresowania kupujących od czasu ataku.

— W przeszłości, jeśli wpisało się „Salisbury” do Google’a, w wynikach pojawiała się głównie katedra. Teraz jest otrucie — powiedział „The Guardian” David McKillop, z agencji nieruchomości McKillop and Gregory.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu