Donald Trump łapie za słowo

MD
11-01-2013, 00:00

W poniedziałek komik Bill Maher powiedział w „Tonight Show With Jay Leno”, że da 5 mln USD na wybraną przez Donalda Trumpa organizację charytatywną, jeśli ten przedstawi dowód, że nie jest „wynikiem związku swojej matki z orangutanem”.

Serwis Yahoo dowiedział się, że już dzień później prawnik Trumpa w liście do Mahera zażądał spełnienia obietnicy, załączając akt urodzenia amerykańskiego miliardera. Wskazał w nim także pięć organizacji, na które spodziewa się przelania obiecanych pieniędzy w równej wielkości. Wypowiedź Mahera wiąże się z działalnością polityczną Trumpa, który praktycznie stanął na czele grupy Amerykanów kwestionujących prawo Baracka Obamy do udziału w wyborach prezydenckich w USA w związku z teorią, według której jego prawdziwym miejscem urodzenia nie są Stany Zjednoczone, ale Kenia. Trump wcześniej zaoferował Obamie 5 mln USD z przeznaczeniem na dowolną organizację charytatywną, jeśli ten przedstawi dowód, iż urodził się w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Donald Trump łapie za słowo