Doradztwo dla MSP

opublikowano: 04-07-2013, 00:00

Twój biznes wymaga zmian? Małym i średnim firmom pomogą w tym eksperci z Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

W lipcu ruszył nabór do projektu „PI Opracowanie i upowszechnienie innowacyjnego narzędzia świadczenia kompleksowych usług doradczych”. To wspólna inicjatywa Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego oraz Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W ramach przedsięwzięcia opracowano już model świadczenia usług doradczych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą.

Teraz przyszedł czas na przetestowanie jego skuteczności i wsparcie firm z regionu, zwłaszcza tych, które planują lub już prowadzą interesy z Obwodem Kaliningradzkim — jeszcze w tym roku w ramach projektu zostanie utworzony Punkt Doradczy, ułatwiający polskim i rosyjskim przedsiębiorcom nawiązywanie współpracy.

Z usług konsultingowych będzie mogło skorzystać 35 mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z siedzibą na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, bez względu na branżę, w której działają (bezpłatnie, w ramach pomocy de minimis). Do programu zostanie zaproszonych również 20 osób, które mają pomysł na biznes i poszukują wsparcia na etapie jego uruchamiania.

Szczegóły dotyczące rekrutacji i samego projektu — finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki — są dostępne na stronie internetowej: www.innowacyjnedoradztwo.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane