Doświadczeni postudiują krócej

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 05-07-2015, 22:00

Nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym umożliwia uznanie wiedzy i kompetencji zdobytych w pracy, na szkoleniach i kursach.

To zupełnie nowe rozwiązanie. Dotychczas na studiach respektowano tylko oceny i zaliczenia z innych uczelni lub kierunków. Zmiana oznacza, że osoby z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami mogą skończyć studia znacznie szybciej. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzupełnić wykształcenie. Procedurę uznania efektów uczenia się poza szkołą wprowadza np. Uczelnia Łazarskiego na studiach I i II stopnia. Mogą z tej możliwości skorzystać osoby po maturze z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem zawodowym (studia I stopnia), ci, którzy mają tytuł licencjata i co najmniej trzy lata doświadczenia zawodowego (studia II stopnia), osoby z tytułem magistra i co najmniej dwuletnim doświadczeniem zawodowym po studiach (gdy ubiegają się przyjęcie na kolejny kierunek lub jednolite studia magisterskie). © ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Doświadczeni postudiują krócej