Dotacje także na tańsze inwestycje

opublikowano: 29-06-2015, 00:00

Rada nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zatwierdziła zmiany w programie priorytetowym Prosument.

Złagodziła warunki, na których samorządy mogą się ubiegać o dofinansowanie na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii (OZE). Znacznie obniżono próg inwestycji dla projektów realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego — z 1 mln zł do 200 tys. zł. Rozszerzono też grupę podmiotów, które mogą ubiegać się o dotację, o stowarzyszeniai spółki prawa handlowego, w których samorząd ma 100 proc. udziałów.

Do końca 2016 r. wydłużono okres, w którym można się ubiegać o wyższą dotację. Do tego czasu dofinansowanie na inwestycje w instalacje fotowoltaiczne, małe elektrownie wiatrowe i mikrokogenerację o mocy do 40 kWp może sięgnąć 40 proc. kosztów kwalifikowanych.

Po 2016 r. maksymalna pomoc nie będzie przekraczała 30 proc. Ogłoszenie naboru wniosków zaplanowano na trzeci kwartał 2015 r.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu