DoubleTree by Hilton debiutuje w Łodzi

SŁAWOMIR NOWAK
opublikowano: 23-07-2013, 00:00

19 lipca 2013 r. w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi przyjęliśmy pierwszych gości.

To pierwszy hotel tej marki w Polsce. Na świecie jest ich ponad 350. W wewnętrznym audycie przeprowadzonym przez sieć otrzymaliśmy 95,58 na 100 punktów. To jeden z najlepszych wyników wśród międzynarodowych hoteli otwartych w Europie. To dla nas ogromne wyróżnienie i doskonały start na polskim rynku hotelowym.

Nasz hotel nie jest typowym obiektem tej sieci. Powstał w miejscu dawnej łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych i stylistyką nawiązuje do filmowej historii tego miejsca. Elewację budynku zdobi kadr z „Zakazanych Piosenek”, pierwszego powojennego filmu zrealizowanego w Łodzi. Centralną część lobby stanowią zawieszone w powietrzu schody, których projekt oparto o słynne kręcone schody dawnej „Fabryki Snów”. Zadbaliśmy, aby filmowe akcenty towarzyszyły naszym gościom na niemal każdym etapie ich pobytu. Wejściu do pokoi towarzyszą elementy dekoracyjne z motywami pochodzącymi z 28 polskich filmów powstałych w łódzkich studiach, a basen zdobią mozaiki z kadrów etiudy Romana Polańskiego „Dwaj ludzie z szafą”.

W łódzkim DoubleTree by Hilton znajduje się 200 pokoi, w tym 10 apartamentów oraz apartament prezydencki. W obiekcie mieści się restauracja Four Colors oraz Golden Bar. Na terenie całego hotelu można korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiego, bezprzewodowego internetu. W ofercie znajduje się 150 programów telewizyjnych oraz bogata biblioteka VOD. Oferujemy usługi najwyższej jakości dla klienta biznesowego, ale nasz hotel to także doskonałe miejsce na organizację kongresów, wystaw czy festiwali i koncertów. Hotelowe centrum konferencyjne to 8 nowoczesnych sal, sala balowa oraz boardroom. Razem z przylegającymi halami kongresowymi i kinem 3D dysponujemy przestrzenią konferencyjno-wystawienniczą o powierzchni ponad 4,5 tys. metrów kwadratowych.

Inwestorem obiektu jest Grupa TOYA, generalnym wykonawcą hotelu jest firma Budimex, a projektantem pracownia Kuryłowicz & Associates.

SŁAWOMIR NOWAK

dyrektor generalny hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SŁAWOMIR NOWAK

Polecane