Dow Jones i S&P500 rekordowo wysoko

opublikowano: 16-04-2021, 17:37

Na amerykańskich rynkach akcji popyt przeważa w większości branż z wyjątkiem IT oraz energii. Dzięki temu indeksy NYSE poprawiają rekordową wartość.

Dwie godziny po rozpoczęciu handlu S&P500 rósł o 0,2 proc., a Dow Jones o 0,4 proc. Nasdaq zmieniał się o mniej niż 0,1 proc. Optymizm inwestorów wynika z doniesień o rekordowym wzroście gospodarki Chin w pierwszym kwartale, ale przede wszystkim z dalszych dobrych raportów kwartalnych spółek. Morgan Stanley jako kolejny bank pochwalił się dobrymi wynikami. Jego zysk wzrósł o 150 proc. jednak akcje tanieją, bo inwestorzy wystraszyli się informacji o ponad 900 mln USD, które obniżyły wynik banku z powodu upadku funduszu Archegos. Drożeją jednak akcje JP Morgan, Goldman Sachs, Bank of America, Citigroup i Wells Fargo.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Z 11 głównych segmentów S&P500 popyt przeważa w 9. Największym popytem cieszą się akcje dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (0,55 proc.), spółek użyteczności publicznej (0,6 proc.) i materiałowych (1,1 proc.). Najsłabsze są segmenty IT (-0,25 proc.) i energii (-0,4 proc.).

Ropa WTI tanieje o 0,7 proc. do 63 USD, rośnie rentowność obligacji USA, co nie przeszkadza drożeć złotu po doniesieniach o planowanych dużych zakupach kruszcu przez Chiny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane