Dow Jones wzrósł piątą sesję z rzędu

opublikowano: 18-07-2018, 22:33

Dow Jones wzrósł o 0,3 proc., a S&P500 o 0,2 proc. Nasdaq kończył sesję symbolicznym spadkiem o 0,01 proc.

Na amerykańskich rynkach akcji utrzymuje się optymizm. W środę tłumaczony był dobrymi wynikami spółek. Z 48 wchodzących w skład S&P500, które je już opublikowały, prawie 90 proc. osiągnęło lepsze wyniki od oczekiwań analityków. Utrzymanie się dobrych nastrojów rynku tłumaczono również pozytywną reakcją na wystąpienie szefa Fed w Kongresie, a także dobrym obrazem gospodarki USA w opublikowanej w środę „beżowej” księdze Fed. Swoją rolę w zwyżkach na rynkach akcji mógł mieć także Larry Kudlow. Doradca ekonomiczny prezydenta Donalda Trumpa zasygnalizował wprowadzenie kolejnych działań stymulujących wzrost w USA sugerując, że mogą one zwiększyć tempo ekspansji gospodarczej do 4 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Na zamknięciu z 11 segmentów rynku w 5 przeważał popyt. Największy widać było wśród spółek finansowych (1,5 proc.), gdzie najmocniej od 7 lat drożały akcje Berkshire Hathaway. Była to reakcja na zmianę polityki spółki, którą odebrano jako sygnał zwiększający prawdopodobieństwo buybacku akcji. Inwestorzy kupowali także chętniej niż inne akcje spółek przemysłowych (1,1 proc.). Najsłabsze były w środę segmenty dóbr codziennego użytku (-0,65 proc.) i użyteczności publicznej (-0,5 proc.). Na zamknięciu drożało 56 proc. spółek z S&P500 i połowa z 30 blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones. Najmocniej rosły kursy UnitedHealth Group  (2,0 proc.), American Express (1,8 proc.) i Caterpillar (1,6 proc.). Największe spadki kursów notowały akcje Johnson & Johnson (-1,0 proc.), Nike i McDonald's (po -1,1 proc.). Wśród blue chipów, które nie są składnikami indeksu, niewielkim spadkiem kursu kończył sesję Alphabet, właściciel Google, ukaranego w środę przez Komisję Europejską rekordową grzywną wysokości 5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu