Dr. Schumacher będzie inwestować

opublikowano: 22-02-2016, 22:00

Producent chusteczek nawilżanych, który w kamiennogórskiej strefie wydał już 150 mln zł, myśli o budowie magazynów.

Dr. Schumacher, największy w Europie producent chusteczek nawilżanych, rozbudowuje się w Lubaniu.

— Prowadzimy rozmowy o kolejnych inwestycjach tej firmy — w magazyny. Prawdopodobnie wydamy zezwolenie jeszcze w tym roku — przewiduje Iwona Krawczyk, prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

Dwie kolejne hale przeznaczone na magazyny oznaczają wzrost zatrudnienia nawet do 750 osób. Będzie to drugie zezwolenie spółki Dr. Schumacher. Pierwsze odebrała w maju 2014 r., po włączeniu jej terenów do strefy. Zadeklarowała prawie 91 mln zł nakładów i 662 etaty. — Do dziś zainwestowała 150 mln zł i zatrudnia ponad 660 osób — mówi Iwona Krawczyk.

Hale produkcyjne zajmują prawie 50 tys. mkw. Działa w nich 45 linii technologicznych. Zakład produkuje rocznie ponad 100 mln opakowań nawilżanych materiałów higienicznych. Chusteczki z Lubania produkowane są m.in. dla firm Johnson & Johnson czy Procter & Gamble.

3 Tyle zezwoleń wydała kamiennogórska strefa w 2015 r. Firmy obiecały zainwestować 13,5 mln zł i stworzyć 75 miejsc pracy.

Kamiennogórska strefa nie wydała jeszcze w tym roku zezwolenia. — Jedna z firm przedłużyła postępowanie. W pierwszym kwartale wydamy jednak 3-4 zezwolenia, a w całym roku dojdziemy do 10 — przewiduje Iwona Krawczyk. Zarząd strefy złożył w styczniu wniosek o poszerzenie o 246 ha, co znacznie zwiększy potencjał strefy o powierzchni 413 ha.

— Wiele zależy od tego, kiedy nowe rozporządzenie wejdzie w życie — przyznaje prezes strefy. W projekcie jest przewidziane włączenie 1,5 ha w Nowych Skalmierzycach.

— Inwestować tam chce producent karmy dla zwierząt — ujawnia Iwona Krawczyk. W Nowych Skalmierzycach fabrykę ma Pupil Foods. Spółka działa od 1996 r., dostarcza produkty do ponad 30 sieci handlowych i dystrybucyjnych i ma fabrykę mokrej karmy w Nowych Skalmierzycach, a suchej — w Niedoniu i Odolanowie. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Dr. Schumacher będzie inwestować