Drewex poszerzy ofertę

KSA
opublikowano: 10-07-2008, 00:00

Baby boom sprzyja producentowi mebli i akcesoriów dla dzieci, więc prezes jest zadowolony z wyników II kwartału.

Baby boom sprzyja producentowi mebli i akcesoriów dla dzieci, więc prezes jest zadowolony z wyników II kwartału.

Z wiosennej oferty publicznej Drewex uzyskał około 4,4 mln zł. Połowę tej sumy miał przeznaczyć na zakup nowych maszyn. Reszta miała zasilić kapitał obrotowy. Większość pieniędzy już wykorzystał.

Spółka zamówiła i wpłaciła zaliczkę na strugarkę o wartości około 1,17 mln zł. Dostawa maszyny ma nastąpić do końca września. Wcześniej spółka poinformuje o poszerzeniu oferty produktowej, którą zapowiadała przed debiutem na GPW.

— Myślę, że podzielimy się informacjami z rynkiem w sierpniu — mówi Piotr Polak, prezes i główny akcjonariusz Dreweksu.

Ze względu na konkurencję nadal nie chce ujawnić, co nowego pojawi się w asortymencie spółki. Na razie Drewex oferuje meble dziecięce, ubranka, pościel, zabawki i — od niedawna — naczynia z melaminy, czyli prawie wszystko, co potrzebne jest świeżo upieczonym rodzicom do wyposażenia pokoju dziecięcego. A rynek od miesięcy sprzyja spółce.

— Jesteśmy zadowoleni z wyników drugiego kwartału — twierdzi Piotr Polak.

Drewex opublikuje raport 4 sierpnia. Danych z pierwszego kwartału nie prezentował (nie miał takiego obowiązku), ale zarząd uspokajał, że nie było się czego wstydzić. Spółka prognozuje na ten rok 28,9 mln zł przychodów, 2,67 mln zł zysku operacyjnego i 2,02 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu