Droga Bielsko-Biała - Cieszyn już gotowa

DI, PAP
opublikowano: 26-11-2007, 14:10

Drogowcy zakończyli modernizację 30-km odcinka drogi ekspresowej S1 z Bielska-Białej do przejścia granicznego z Czechami w  Cieszynie-Boguszowicach. Jako ostatni fragment ukończona została obwodnica Skoczowa (woj. śląskie).

Dzięki modernizacji znacznie skróciła się podróż z Bielska-Białej do Cieszyna. Obecnie trwa około 20 minut. Wcześniej do pokonania tego odcinka potrzeba było przynajmniej 40 minut.

Budowa drogi rozpoczęła się pięć lat temu. Zakończenie opóźniło się o 2 lata, gdyż upadła firma, która zajmowała się budową obwodnicy Skoczowa. Jesienią 2006 roku wyłonione zostało nowe przedsiębiorstwo, które wiosną br. rozpoczęło prace przy budowie obwodnicy.

Droga z Bielska-Białej do granicy w Cieszynie jest fragmentem korytarza drogowego numer VI, łączącego północ z południem Europy, od Bałtyku, przez Łódź i Katowice po Cieszyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane