Droga Warszawa, drogi Wrocław

TM
opublikowano: 12-01-2009, 16:36

Stawki najmu w największych miastach Polski osiągnęły już wysoki poziom – wynika z raportu serwisu wynajem.pl i CEE Property Group. Poziom, który może być jeszcze wyższy.

W ciągu ostatniego roku koszt wynajęcia mieszkania 2-pokojowego w stolicy zwiększył się z 2 do 2,5 tys. zł miesięcznie. Podobne trendy zauważane są też w innych miastach. Średnie ceny wynajmu jednego metra kwadratowego mieszkania wynosiły w czwartym kwartale odpowiednio:

- w Warszawie 50 zł

- we Wrocławiu 42 zł

- w Trójmieście  38 zł

- w Krakowie 37 zł

- we Poznaniu    36 zł

- w Łodzi 31 zł

Autorzy raportu zauważają jednak, że okres dynamicznego wzrostu czynszów mamy już za sobą. Ich zdaniem, w tej chwili możliwe są  dwa scenariusze. Jeśli nastąpi choćby lekkie ożywienie na rynku kupna-sprzedaży, na rynku wynajmu dojdzie do stabilizacji. Jeśli jednak popyt na mieszkania z segmentu popularnego nie wzmocni się, stawki za najem będą stopniowo iść w górę. 

Zapraszamy do lektury raportu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane