Drogie oferty na stadion w Szczecinie

Aleksdandra Rogala
opublikowano: 07-10-2018, 22:00

O ponad 100 mln zł wyższa od kosztorysu jest najtańsza oferta w przetargu na rozbudowę stadionu miejskiego.

Branża budowlana konsekwentnie podnosi ceny: firmy są chętne do podpisania z miastem kontraktu na rozbudowę stadionu miejskiego w Szczecinie — problem w tym, że wszystkie żądają znacznie większych kwot, niż samorząd planował wydać. W przetargu na modernizację stadionu miejskiego w Szczecinie oferty złożyło trzech wykonawców: Mosty Łódź, konsorcjum na czele z Hochtief Polska i konsorcjum, którego liderem jest Korporacja Budowlana Doraco. Najtańsza oferta jest wyższa o ponad 100 mln zł niż kwota, którą miasto założyło w budżecie, czyli 284 mln zł. Zaproponowane przez spółki ceny wahają się w przedziale od 388 do 549 mln zł.

„Obecnie komisja przetargowa analizuje złożone dokumenty” — informuje na stronie internetowej urząd miasta.

Postępowanie będzie prawdopodobnie powtórzone. Inwestycja ma obejmować budowę i wyposażenie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk (w tym trzech z nawierzchnią hybrydową i jednego zabudowanego tzw. balonem), budowę czterech trybun Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera oraz infrastruktury wokół, tj. parkingów, dróg dojazdowych i chodników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksdandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy