Drożej będzie na wtórnym

opublikowano: 04-07-2014, 00:00

NIERUCHOMOŚCI

Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań, Lublin i Katowice — tu do końca roku ceny mieszkań z rynku wtórnego powinny wzrosnąć o 1-3 proc.

Trendy cenowe za ostatnie cztery kwartały oraz ocena lokalnych uwarunkowań — na tej podstawie firma Emmerson Evaluation przygotowała prognozy dla rynku nieruchomości w szesnastu polskich miastach i aglomeracjach. Zwyżki, jeśli będą, to raczej w segmencie mieszkań używanych, a nie nowych, wynika z raportu. Spadek możliwy jest w Kielcach, Łodzi, Białymstoku oraz w Gorzowie i Zielonej Górze, natomiast stabilizacja spodziewana jest m.in. w Warszawie, Szczecinie i Rzeszowie. Inwestorzy nie powinni natomiast liczyć na dynamiczne zmiany cen lokali, sprzedawanych przez deweloperów. Emmerson prognozuje symboliczną zwyżkę tylko w Lublinie i Krakowie, spadki — w Opolu, Łodzi i Kielcach. Rynek jako całość ma się jednak coraz lepiej, przekonują eksperci firmy, specjalizującej się w wycenie nieruchomości.

— W najbliższych miesiącach czy nawet w perspektywie roku zwyżki cen nie będą jeszcze wynosić więcej niż 3 proc., ale w wielu lokalizacjach trend się odwrócił. Wydaje się, że jeśli ktoś planuje kupować mieszkanie, to warto rozglądać się już teraz — radzi Robert Rajczyk, członek zarządu Emmerson Evaluation.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu