Czytasz dzięki

Drugi impuls dla MCI

opublikowano: 16-07-2019, 22:00

Najpierw pozytywna rekomendacja, a teraz oferta skupu akcji podbiła notowania MCI Capital.

Pod koniec czerwca kurs funduszu kierowanego przez Tomasza Czechowicza znalazł się na poziomie najniższym od sześciu lat. Wtedy pojawił się jednak raport analityków Noble Securities, którzy wycenili walory spółki na 26,5 zł — o 262 proc. więcej, niż wynosił kurs w dniu wydania raportu. Notowania zareagowały wyraźną zwyżką. Minęły dwa tygodnie i okazało się, że Noble Securities będzie pośredniczyć w transakcji skupu akcji własnych MCI. Przedmiotem skupu będzie nie więcej niż 3 mln akcji spółki, a proponowana cena to 10 zł — o 2 zł więcej niż wynosił kurs przed ogłoszeniem oferty. Kurs na wczorajszej sesji poszybował w górę o 15,5 proc. Przyjmowanie zapisów w ofercie potrwa od 17 do 30 lipca.

Tomasz Czechowicz to prezes i największy akcjonariusz MC Capital. Należy
do niego 71,6 proc. akcji
Zobacz więcej

DWIE ROLE:

Tomasz Czechowicz to prezes i największy akcjonariusz MC Capital. Należy do niego 71,6 proc. akcji Fot. ARC

Aby złożyć dyspozycję sprzedaży, należy w swoim domu maklerskim nieodwołalnie zablokować akcje na okres do dnia rozliczenia (2 sierpnia), zlecić wystawienie instrukcji rozrachunkowej (jest płatna) co do akcji, które mają być przedmiotem sprzedaży oraz uzyskać świadectwo depozytowe. W Noble Securitires trzeba złożyć 2 egzemplarze oferty sprzedaży i świadectwo depozytowe, a także dokument potwierdzający tożsamość akcjonariusza. Można to zrobić osobiście, przez pełnomocnika lub korespondencyjnie.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane