Drugi projekt Mapei

MAG
opublikowano: 01-10-2010, 10:11

Włoski producent materiałów budowlanych rozbuduje za 20 mln zł zakład i utrzyma 220 etatów.

Zobacz więcej

Włosi nie boją się inwestować w Polsce.

Kolejna firma decyduje się na rozbudowę w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Tym razem chodzi o Mapei, mediolańskiego producenta klejów i innych produktów do montażu okładzin ściennych i podłogowych, firmę znaną fanom kolarstwa.

— Mapei kupi działkę o powierzchni 2,4 ha przylegającą do zajmowanych obecnie terenów. Firma wyda 20 mln zł i stworzy 14 nowych miejsc pracy w zakładzie produkującym spoiwa do form dla przemysłu odlewniczego — mówi Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To już drugi projekt włoskiej firmy, która zatrudnia w Gliwicach 220 osób. W nowym zezwoleniu obiecuje utrzymanie tych miejsc pracy do 2016 r. Zakład w Gliwicach ruszył w 2003 r. i w ciągu czterech lat podwoił moce do 250 tys. ton klejów i 20 tys. ton fug rocznie. Codziennie z fabryki wyjeżdża 150 tirów.

W strukturach włoskiej grupy w Polsce działają: Mapei Polska, Górka Cement w Trzebini (dostawca cementu glinowego dla grupy) i Sopro Polska.

Mapei jest kolejną w tym roku firmą, która reinwestuje w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Nowe projekty w strefie planują m.in. Lear Corporation (nowa linia siedzeń samochodowych), Saint-Gobain Sekurit HanGlas (poszerzenie działalności), huta szkła Stolzle, Brembo (nowa linia tarcz hamulcowych), Electrolux (nowa linia suszarek) czy Guardian Autmotive (poszerzenie).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Drugi projekt Mapei