DSG zmierza na parkiet

KL
opublikowano: 18-10-2010, 00:00

Informatyczna spółka walczy o dwa wielkie kontrakty. Jeśli je zdobędzie, zadebiutuje na rynku podstawowym GPW.

Informatyczna spółka walczy o dwa wielkie kontrakty. Jeśli je zdobędzie, zadebiutuje na rynku podstawowym GPW.

Data System Group, spółka zajmująca się systemami GPS i GSM, wybiera się na giełdę. Jednak dopiero po podliczeniu wyników finansowych 2010 r. zarząd zadecyduje, czy będzie to NewConnect czy raczej podstawowy parkiet GPW. W związku z rozwojem poznańska firma uruchomiła biuro w Warszawie. Przygotowuje też nową strategię

— Staramy się obecnie o dwa naprawdę duże kontrakty. Jeśli się uda, skala naszej działalności całkowicie się zmieni — mówi Paweł Fryczyński, wiceprezes spółki.

Ma nadzieję, że sprawa kontraktów wyklaruje się do końca 2010 r.

— Jeśli wybierzemy giełdę, to na debiut poczekamy do 2012 r., jeśli zdecydujemy się wejść na NewConnect, będziemy chcieli zadebiutować wcześniej — zapowiada wiceprezes.

W branży monitoringu firma działa od 2003 r. Jej przychody w 2009 wynosiły około 10 mln zł. Oprócz systemów GPS i GSM dostarcza także inteligentne aplikacje, służące przede wszystkim do monitoringu i wspierające procesy logistyczne. Ostatnio podpisała dwie umowy. Jedna z nich to wdrożenie monitoringu i zarządzania flotą w Przewozach Regionalnych. Aplikacje uruchomiono już w 700 składach pociągów, a docelowo mają objąć 1000. Drugi kontrakt to wdrożenie systemu monitoringu pojazdów dla Telekomunikacji Kolejowej.

— Rynek monitoringu w Polsce dopiero się rozwija — mówi Paweł Fryczyński.

Dodaje, że nowoczesne systemy monitoringu pozwalają na znaczne oszczędności, dlatego coraz więcej firm decyduje się na ich wdrożenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu