DSV kupuje lub kupują DSV

MIB
opublikowano: 17-04-2008, 00:00

Operator logistyczny, Grupa DSV, opublikował raport finansowy za 2007 rok. Wyniki pozwalają myśleć o kolejnych przejęciach.

Operator logistyczny, Grupa DSV, opublikował raport finansowy za 2007 rok. Wyniki pozwalają myśleć o kolejnych przejęciach.

Poprzedni rok był dla DSV dobry. Upłynął pod znakiem konsolidacji po przejęciu Frans Maas i działania pod nową marką — DSV. Łączne przychody grupy w tym okresie wyniosły niemal 35 mld koron duńskich. Zysk operacyjny (EBITA) wyniósł 1,882 mld koron. W porównaniu z rokiem 2006 oznacza to wzrost o ponad jedną czwartą.

— W Polsce Grupa DSV osiągnęła obroty wysokości 340 mln zł, przy zysku operacyjnym (EBITA) 15 mln zł. Większa część naszej działalności i sprzedaży wciąż przypada na DSV Road, ale także DSV Solutions zanotowała znaczący wzrost — mówi Piotr Krawiecki, country manager Grupy DSV w Polsce.

Thomas Jansson, dyrektor finansowy grupy, dodaje, że jeszcze w tym roku zostaną spłacone kredyty, zaciągnięte na przejęcie Frans Maas.

— To rekordowe tempo, biorąc pod uwagę skalę transakcji. Firma ma już za sobą integrację operacyjną, spłata może więc być uznana za ostatni etap przejęcia — informuje Thomas Jansson.

W budżecie na 2008 r. DSV zakłada dwucyfrowy wzrost.

— Chcemy wzmocnić swoją pozycję w rejonie Trójmiasta oraz na Górnym Śląsku i w Małopolsce. Zmieniamy także magazyny w rejonie Warszawy i Katowic — na większe i bardziej funkcjonalne. Firma musi również bardziej zaistnieć na rynku krajowych przewozów samochodowych. Ambicje DSV sięgają jeszcze dalej. Za wcześnie na podawanie szczegółów, ale rozważamy możliwość przejęcia kolejnej firmy z branży TSL — zdradza Piotr Krawiecki.

Grupa DSV ma biura i oddziały w ponad 50 krajach, a dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi w ponad 100 państwach. Zatrudnia 18,5 tys. pracowników. Zakładany na 2008 r. przychód to 4,6 mld euro.

Niezłe wyniki finansowe wywołały zainteresowanie Grupą DSV w zarządzie… francuskich kolei (SNCF). Jak donosi holenderski portal logistyczny Logistiek.nl, SNCF chcą przejąć grupę DSV. Przejęcie miałoby nastąpić za pośrednictwem spółki Geodis, w której SNCF mają już 43 proc. udziałów, a chcą je zwiększyć do 100 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu