Duda znów chce kupić hurtownika

Maciej Zbiejcik
03-10-2005, 00:00

PKM Duda ma chrapkę na kolejne zakupy.

Jeszcze w tym roku pod jego skrzydła ma trafić jeden z regionalnych potentatów w dystrybucji mięsa.

Wielkopolska spółka kontrolowana przez rodzinę Dudów nie zwalnia tempa. Po wchłonięciu we wrześniu poznańskiej firmy Fedrus teraz szykuje kolejną akwizycję.

— Pracujemy nad przejęciem następnej firmy dystrybucyjnej z branży mięsnej. Negocjacje są zaawansowane i całą transakcję powinniśmy zakończyć jeszcze w tym roku. Kupno nowego przedsiębiorstwa pochłonie kilka milionów złotych płatnych w gotówce — przyznaje Maciej Duda, dyrektor generalny Polskiego Koncernu Mięsnego (PKM) Duda.

Z naszych informacji wynika, że giełdowa spółka interesuje się kupnem firmy zajmującej się hurtowym handlem mięsem i jego przetworami o potencjale zbliżonym do niedawno przejętego Fedrusa. Zatem jeśli doszłoby do kolejnej akwizycji, to roczne przychody spółki mogą podskoczyć nawet o kilkadziesiąt milionów zł, a zysk netto o kilka milionów złotych.

To może także opłacać się inwestorom, którzy mają w swoich portfelach akcje mięsnego holdingu z Grąbkowa.

— Powinno to być korzystne posunięcie. W przyszłości może okazać się, że dzię- ki kolejnym przejęciom spółka poprawi wyniki, co wpłynie na wzrost jej wyceny — uważa Mirosław Saj, analityk BISE.

Ale na tym PKM Duda raczej nie poprzestanie. Do końca przyszłego roku chce zbudować sieć 10 do 14 centrów dystrybucyjnych, obejmujących zasięgiem województwa: mazowieckie, małopolskie, dolnośląskie, górnośląskie, podkarpackie, pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Na razie dysponuje oddziałami w Warszawie, Krakowie oraz Poznaniu. W tym roku mięsna grupa zaplanowała osiągnięcie 46,4 mln zł czystego zysku, a jej przychody ze sprzedaży mają przekroczyć 945 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Duda znów chce kupić hurtownika