Duńczycy straszą Tepsę

KL
opublikowano: 21-09-2010, 00:00

DPTG uruchomi egzekucję 1,57 mld zł od telekomu. Ten nie zamierza poddawać się bez walki.

DPTG uruchomi egzekucję 1,57 mld zł od telekomu. Ten nie zamierza poddawać się bez walki.

Minęło 14 dni, które Telekomunikacja Polska (TP) miała na zapłatę odszkodowania dla firmy DPTG. Chodzi o 2,9 mld DKK, czyli około 1,57 mld zł, przyznane Duńczykom przez trybunał arbitrażowy. Polski operator nie zapłacił i płacić nie zamierza. W związku z tym DPTG chce rozpocząć jak najszybciej postępowanie egzekucyjne w Polsce. Ma je prowadzić Sąd Okręgowy w Warszawie. Przypomnijmy, że chodzi o umowę z 1991 r. Duńska firma wybudowała światłowód, z którego korzystała TP i miała za to przekazywać wykonawcy część przychodów z tego tytułu.

— TP dodaje sobie i swoim akcjonariuszom kolejne koszty, blisko pół miliona koron duńskich dziennie tytułem odsetek — uważa Per Wold-Olsen, prezes GN Store Nord, do którego należy DPTG.

TP napisała w komunikacie, że wysokość zasądzonej kwoty wielokrotnie przewyższa rzeczywistą wartość przedmiotu sporu i narusza zasady porządku prawnego w Polsce.

"Oznacza to, że TP, działając w najlepszym interesie swoich akcjonariuszy, nie może dokonać płatności na rzecz DPTG w terminie 14 dni oznaczonym w orzeczeniu, nie wyczerpawszy najpierw wszystkich dostępnych środków prawnych" — głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy