Duża dotacja dla Orła

SACH
opublikowano: 12-05-2011, 00:00

Zależna od Orła firma dostała 11,5 mln zł z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Zależna od Orła firma dostała 11,5 mln zł z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Centrum Technologii Estudo, które wchodzi w skład notowanej na NewConnect oponiarskiej grupy, zbuduje centrum badań i rozwoju, które ma służyć innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym z branży rolniczej. Wartość inwestycji wynosi 16,5 mln zł, a dotacja z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka sięga 11,5 mln zł. Jednocześnie Orzeł poinformował, że planuje znaleźć współinwestora z branży rolniczej dla zależnej spółki. Poinformował również akcjonariuszy, że nie planuje emisji akcji.

Inwestorzy zareagowali wzrostem kursu o niecałe 3 proc. Na zamknięciu za akcję płacono 5,2 zł (plus 0,97 proc.).

To kolejna już ogromna dotacja dla grupy Orła. W ubiegłym roku spółka otrzymała 22,5 mln zł na projekt budowy fabryki produkującej granulat ze zużytych opon w Poniatowej na Lubelszczyźnie. Wcześniej dostała na ten sam cel z innego unijnego działania 17,5 mln zł. Dzięki nowym zakładom Orzeł będzie w stanie wytwarzać nawet do 25 tys. ton granulatu rocznie.

W 2010 r. przychody netto grupy wyniosły 25,8 mln zł (w 2009 r. 17,4 mln zł). EBITDA sięgnęła 366,8 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu