Duże zmiany w Grupie Copernicus

opublikowano: 27-09-2017, 09:39
aktualizacja: 27-09-2017, 09:44

Marcin Billewicz nie jest już prezesem zarządu Copercnicus Capital TFI, a Marek Witkowski nie będzie już kierował DM Copernicus Securities. Obaj przejdą do rad nadzorczych.

Dom maklerski ma już nowego prezesa, którym została Joanna Sikorska, dotychczasowa dyrektor departamentu sprzedaży przez sieć zewnętrzną i banki w TUnŻ Aegon.

Marcin Billewicz nie jest już prezesem Copernicus Capital TFI, ale o relacje z klientami ma dbać z fotela w radzie nadzorczej.
Zobacz więcej

ZMIANA:

Marcin Billewicz nie jest już prezesem Copernicus Capital TFI, ale o relacje z klientami ma dbać z fotela w radzie nadzorczej. ARC

"Głównym zadaniem nowej prezes ma być zbudowanie dystrybucji detalicznej, co jest szczególnie ważne w kontekście zmian na rynku, związanych z wprowadzeniem MIFiD II. Copernicus Securities ma ambicję być aktywnym podmiotem koncentrującym się w zakresie dystrybucji. Jednocześnie, pod nowym zarządem Spółka pozostanie aktywna w obszarze inwestorów instytucjonalnych, z którymi ma wypracowane silne relacje. W realizacji tych założeń Joannę Sikorską będzie wspierał Arkadiusz Huzarek, który – po akceptacji przez Radę Nadzorczą – ma od stycznia 2018 dołączyć do zarządu" - podano.

W Copernicus Capital TFI zmiany w zarządzie nie są przewidziane, a spółką kierować będą Tomasz Bedla i Monika Trzeciak. TFI, które zarządza aktywami o wartości ponad 9 mld zł, ma postawić przede wszystkim na fundusze związane z branż deweloperską, nieruchomościami i wierzytelnościami.

- Grupa Copernicus ma stabilną i wypracowaną przez lata pozycję rynkową, więc uznałem, że to właściwy moment na wycofanie się z zarządzania operacyjnego. Teraz będziemy mogli z Markiem Witkowskim skupić się przede wszystkim na wzmacnianiu relacji z kluczowymi klientami, ale też poprzez wykorzystanie doświadczenia i relacji, wspierać spółki z grupy w osiąganiu coraz lepszych wyników – komentuje Marcin Billewicz, dotychczasowy prezes Copernicus Capital TFI.

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu