Dwie polisy z UFK

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 27-02-2014, 00:00

Najpierw Medyczną Inwestycję zaoferował Alior Bank, teraz Credit Agricole rozpoczął subskrypcję produktu InvestMedica.

Obie oferty są podobne i łączą ubezpieczenie z inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy, z którego zysk będzie zależał od wartości indeksu Stoxx Europe 600 Health Care Price EUR — wskaźnika 33 spółek z sektora medycznego. W Alior Banku odsetki z inwestycji będą równe 60-80 proc. wzrostu wskaźnika obliczanego na podstawie średniej z czterech dni obserwacji. Ostateczna wartośćpartycypacji zostanie określona 10 marca. W Credit Agricole partycypacja znana jest z góry i wyniesie 65 proc.

W pierwszym przypadku inwestycja jest dwuletnia, w drugim trzyletnia. W Credit Agricole punktem odniesienia przy wyliczaniu premii będzie wartość początkowa indeksu obliczona jako średnia arytmetyczna wartości z pięciu kolejnych dni roboczych: między 7 a 11 kwietnia. W każdym kolejnym roku będą badane procentowe zmiany wartości wskaźnika. Po zakończeniu umowy klient otrzyma większą z dwóch wartości: albo 65 proc. średniego zwrotu z indeksu, który obliczany jest jako średnia arytmetyczna z trzech rocznych wartości zwrotów z indeksu w stosunku do jego wartości początkowej lub 1 proc. zainwestowanej składki. Oferta Credit Agricole jest znacznie przystępniejsza.

Minimalna składka wynosi 1 tys. zł., maksymalna 1 mln zł. Bank nie pobiera opłat wstępnych, prowizji ani opłat za zarządzanie. Opłata likwidacyjna też nie jest wysoka — 2 proc. W Alior Banku trzeba wpłacić minimum 30 tys. zł i być klientem private bankingu. Wysoka jest też opłata likwidacyjna — do 14 proc. InvestMedica będzie oferowana do 28 marca, Medyczna Inwestycja do 4 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu