Dwie rekomendacje dla producentów gier

opublikowano: 05-09-2018, 11:21

Michał Wojciechowski z Vestor DM obniżył do "neutralnie" rekomendację dla 11bit Studios, Konrad Księżopolski z Haitong Banku radzi natomiast kupno akcji Ten Square Games.

Wycena 11bit studios została mocno obniżona - z 511 do 386 zł - ze względu na zakładane przez analityka wyższe koszty operacyjne i niższe przychody ze sprzedaży "Frostpunka" (o - odpowiednio - 10 i 9 proc.). 

Zobacz więcej

Fot. Frostpunk

- Zakładamy, iż gra sprzedaje się obecnie przeciętnie, a istotna poprawa jest prawdopodobna dopiero w 4 kw. 2018 (Steam winter sale). Uwzględniamy także prawdopodobne przesunięcie premiery wersji na konsole na 1 kw. 2019. Obniżamy prognozę zysku netto w 2018-19 łącznie o 19 proc. Podtrzymujemy założenia co do sprzedaży 4 mln kopii Projektu 8, kolejnego tytułu studia, którego premiera jest według nas możliwa na początku 2021 r. - napisał w uzasadnieniu Michał Wojciechowski.

Raport wydano 3 września o godz. 8. Dostępny jest w załączniku. 11bit studios rekomendacja

Warszawa, 05.09.2018

Konrad Księżopolski z Haitong Banku w raporcie z 4 września (z godz. 8:38) rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Ten Square Games od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 110,1 zł.

- TSG ma zerowe zadłużenie, solidny bilans i planuje wypłacać dywidendę (polityka dywidendowa zakłada wskaźnik wypłaty na poziomie 75 proc.). Wśród produktów firmy znajdują się takie gry jak: Let’s Hunt, Wild Hunt, Magic Heroes, Let’s Farm i Mushroom Hunt. Spółka uważnie kontroluje koszty (budżet Evergreen to około 0,5-1,0 mln zł), co skutkuje niską kapitalizacją kosztów gier (około 6 proc. sprzedaży w 2017 r.). Pozwala to przeznaczyć do 75 proc. zysków na dywidendę, co jest dość niezwykłym zjawiskiem w branży gier w Polsce - podkreśla Konrad Księżopolski.

Raport dostępny jest tutaj>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu