Dwóch chętnych na Ruch

KSA
opublikowano: 25-03-2010, 00:00

NFI Jupiter i Lurena Investments złożyły oferty nabycia pakietu kontrolnego w kolporterskiej spółce.

NFI Jupiter i Lurena Investments złożyły oferty nabycia pakietu kontrolnego w kolporterskiej spółce.

Do Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) wpłynęły oferty od dwóch spółek zainteresowanych kupnem pakietu kontrolnego Ruchu. Pierwsza z nich to giełdowy Jupiter NFI — podmiot, nad którym kontrolę w ubiegłym roku przejęła grupa znanego krakowskiego biznesmena Grzegorza Hajdarowicza. Po co mu kolporterska firma?

— W strategii rozwoju Jupitera informowaliśmy, że interesują nas pod kątem inwestycyjnym zarówno niegiełdowe, jak i giełdowe firmy. Ruch wymaga restrukturyzacji, a w takich projektach się specjalizujemy. Wierzymy, że po jej przeprowadzeniu spółka będzie mogła generować zyski — tłumaczy Jarosław Knap z Krakowskiej Grupy Medialnej, który doradza m.in. zarządowi Jupitera.

Ruch jest też interesującym kąskiem m.in. ze względu na portfel ciekawych nieruchomości, a Jupiter działa na rynku deweloperskim.

Drugim chętnym na kolporterską firmę jest wehikuł inwestycyjny Lurena Investments. Trzecim graczem pozostaje Mennica Zbigniewa Jakubasa, która kontroluje 11-procentowy pakiet akcji Ruchu. Spółka pod koniec lutego ogłosiła wezwanie do zapisów na akcje kolportera, proponując 8,3 zł za sztukę. To minimum, na jakie zezwalały przepisy. Na giełdzie kosztują teraz 8,87 zł. Mennica chce skupić z rynku 55-procentowy pakiet akcji (zapisy trwają do 1 kwietnia). MSP wystawia na sprzedaż 52,66 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Partner

KRD

Patroni honorowi

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu