Dwóch zainteresowanych Elektrobudową

opublikowano: 23-04-2020, 07:34

Mostostal Zabrze i Zarmen za zgodą zarządu Elektrobudowy zapoznają się z informacjami, dotyczącymi przedsiębiorstwa upadłej spółki.

Mostsostal Zabrze ujawnił zainteresowanie Elektrobudową 14 kwietnia. 

"Podjęcie decyzji o przystąpieniu do wstępnych rokowań wpisuje się w realizację strategii rozwoju grupy Mostostal Zabrze na lata 2020-2022, w której emitent założył nabywanie aktywów oraz przejmowanie zespołów innych firm, których zakres działań jest zgodny ze strategią grupy i stanowi uzupełnienie jej oferty" - podał wówczas Mostostal, zaznaczając, że możliwe jest albo przejęcie całości firmy, albo zorganizowanej części przedsiebiorstwa Elektrobudowy.

Zarmen, który zajmuje się wykonywaniem instalacji przemysłowych, już w połowie ubiegłego roku chciał przejąć Elektrobudowę, ale ostatecznie odstąpił od tego zamiaru.

Wartość rynkowa Elektrobudowy to 9,5 mln zł. Po wyjściu z akcjonariatu funduszy emerytalnych i inwestycyjnych, jedynym akcjonariuszem z pakietem ponad 5 proc. jest porozumienie akcjonariuszy prywatnych. Należy do nich 5,1 proc. walorów spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane