Dworak: Działania KRRiT są szkodliwe dla TVP

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-06-2005, 16:45

Działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prowadzą do destabilizacji sytuacji w TVP i obniżenia jej rangi jako nadawcy publicznego - uważa prezes TVP Jan Dworak.

Działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prowadzą do destabilizacji sytuacji w TVP i obniżenia jej rangi jako nadawcy publicznego - uważa prezes TVP Jan Dworak.

W czwartek uczestniczył on w posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Masowego Przekazu. Dworak przypomniał, że zarząd TVP nie wypowiadał się do tej pory na temat uchwały KRRiT stwierdzającej wygaśnięcie mandatu Marka Ostrowskiego w Radzie Nadzorczej TVP, w czwartek ocenił te działania jako szkodliwe dla telewizji.

Zdaniem Tadeusza Kowalskiego z RN TVP podjęcie uchwały stwierdzającej nieważność mandatu Ostrowskiego jest przekroczeniem uprawnień przez Krajową Radę. Według niego jedynym organem uprawnionym do rozstrzygnięcia tej sprawy jest sąd. Według Anny Milewskiej z Rady, działania KRRiT to "skuteczna próba przywrócenia ładu korporacyjnego w TVP".

Komisja w czwartek debatuje nad rocznym sprawozdaniem z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Marek Jurek (PiS) zgłosił wniosek o jego odrzucenie. Tłumaczył, że Krajowa Rada swoimi działaniami "narusza niezależność TVP".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dworak: Działania KRRiT są szkodliwe dla TVP