Czytasz dzięki

Dynamics NAV i AX sprawdzają się w firmach międzynarodowych

Materiał sponsorowany
opublikowano: 03-06-2013, 00:00

Microsoft Dynamics to narzędzia do zarządzania firmą, oferujące w jednym wydaniu niemal wszystko, czego trzeba, by z powodzeniem prowadzić działalność.

Producentem systemów linii Microsoft Dynamics jest firma Microsoft, która ma biura i partnerów w większości państw świata (w każdym kraju europejskim). Microsoft Corporation zatrudnia 95 tysięcy specjalistów z różnych dziedzin. Ponieważ produkty rozwijane są od prawie 25 lat, producent dysponujepotężną globalną siecią Certyfikowanych Partnerów Microsoft, którzy mogą pomóc dostosować Microsoft Dynamics do potrzeb każdej firmy. Partnerzy Microsoft stworzyli już wiele dodatkowych rozwiązań na całym świecie, łatwo więc wybrać aplikację dostosowaną do branży i rynku.

Najważniejsze elementy świadczące o tym, że systemy ERP Dynamics sprawdzają się w firmach o strukturze międzynarodowej, to:

1 Jedna instalacja i jedna baza – Microsoft Dynamics zapewnia obsługę przedsiębiorstw o strukturze rozproszonej geograficznie.

W ramach jednego systemu można obsługiwać i zarządzać nieograniczoną liczbą przedstawicielstw czy podmiotów powiązanych, bez względu na ich lokalizację. Microsoft Dynamics przechowuje dane w jednej scentralizowanej bazie danych. Oznacza to, że pojedyncze osoby i działy mogą swobodnie między sobą wymieniać informacje. Całkowita integracja ze wszystkimi elementami systemu gwarantuje dostęp do w pełni aktualnych informacji i możliwość przeanalizowania dokumentów źródłowych dowolnego rodzaju kosztu lub przychodu. 2 Unifikacja procesów — Microsoft Dynamics umożliwia ujednolicenie procesów zachodzących w różnych dziedzinach, jednostkach organizacyjnych i możliwość zarządzania zasobami na różnych poziomach organizacji. 3 Spełnienie lokalnego ustawodawstwa — Microsoft Dynamics zapewnia przestrzeganie międzynarodowych standardów rachunkowości, obsługę wielu walut i aktualizację legislatywy danego kraju. 4 Wsparcie lokalnego partnera — firmy z zagranicy decydujące się na rozpoczęcie działalności w Polsce mogą liczyć na wsparcie Certyfikowanego Partnera Microsoft, który wprowadzi system na podstawie informacji uzyskanych od klienta przy jednoczesnym zachowaniu zasad rachunkowościi specyfiki kraju. 5 Metodologia Sure Step – jest to metodologia wdrażania zintegrowanych systemów informatycznych opracowana przez firmę Microsoft i praktykowana na całym świecie.

Metodyka Sure Step składa się z sześciu głównych faz i dwóch dodatkowych, optymalizacji i upgrade’u:

Diagnoza: jest to wstępna analiza najważniejszych potrzeb i wymagań klienta.

Analiza: polega na szczegółowej analizie wszystkich procesów zachodzących wewnątrz firmy. Projektowanie: sprawdza się, które z procesów obsługiwane są przez system

Microsoft Dynamics w standardzie, a które wymagają zmiany w standardowym systemie, oraz przedstawia się, jak każdy z procesów będzie wyglądał i działał w nowym systemie. Programowanie: polega na ustawieniach i modyfikacji systemu. Testowanie i szkolenia: przeprowadza się testy akceptacyjne przez użytkowników końcowych i szkolenia dla pozostałych użytkowników systemu. Uruchomienie i opieka powdrożeniowa — załadowanie w systemie danych historycznych i bilansów otwarcia oraz płynne przejście do codziennej pracy w systemie przez użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał sponsorowany

Polecane