Czytasz dzięki

Dyplomata USA mógł “prać brudne pieniądze”

opublikowano: 08-09-2014, 16:35

Zalmay Khalilzad, wysokiej rangi amerykański dyplomata jest podejrzewany o “pranie brudnych pieniędzy” za pośrednictwem kont żony w austriackim banku.

Khalilzad to jeden z członków władz amerykańskiego Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS), a także były ambasador USA w Afganistanie, Iraku i ONZ.

Zalmay Khalilzad
Zobacz więcej

Zalmay Khalilzad Bloomberg

Austriacka prasa informuje, że Khalilzad jest podejrzewany o „wypranie brudnych pieniędzy” w wysokości 1,15 mln EUR, pochodzących z transakcji handlowych w Iraku i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, za pośrednictwem kont żony, Cheryl Benard, w jednym z austriackich banków.

Benard ma obywatelstwa USA i Austrii. Na początku roku jej konta zostały zamrożone przez sąd na wniosek rządu Austrii. Sprawa ujrzała właśnie światło dzienne dzięki przeciekowi z sądu. Wkrótce ma odbyć się rozprawa apelacyjna. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.au

Polecane