Dyrektor finansowy coraz większym pesymistą

Firma doradczo-audytorska Deloitte przedstawiła wyniki kolejnej edycji badania „CFO Survey. Prognozy dyrektorów finansowych”.

 Okazuje się, że mimo dobrych wskaźników makroekonomicznych polskiej gospodarki i rosnącego PKB dyrektorzy odpowiedzialni za finanse w firmach są coraz większymi pesymistami. Pół roku temu o wysokiej niepewności w polskiej gospodarce mówiło 64 proc. pytanych. Obecnie odsetek ten wzrósł do 71 proc. Także w Europie Zachodniej wielu dyrektorów odczuwa „niepokój gospodarczy” (61 proc.).

— Polska należy do grupy krajów o wysokim poziomie niepewności. Większy jest np. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Grecji, Turcji i Irlandii. Wysoki poziom niepewności spowodowany jest brexitem i innymi wyzwaniami geopolitycznymi — tłumaczy Robert Nowak z Deloitte’a. Bez zmian w grupie optymistów. Tak samo jak pół roku temu, 28 proc. ankietowanych dyrektorów finansowych twierdzi, że w naszym kraju panuje dobry czas na podejmowanie ryzyka w biznesie.

71 proc. Tylu dyrektorów finansowych w Polsce uważa, że poziom niepewności gospodarczej jest wysoki.

53 proc. Dla co drugiego dyrektora finansowego największym ryzykiem jest niestabilne prawo gospodarcze i podatkowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dyrektor finansowy coraz większym pesymistą