Dyson zrezygnował z budowy elektrycznego samochodu

opublikowano: 11-10-2019, 07:08

Brytyjski miliarder James Dyson ogłosił, że jego spółka zrezygnowała z budowy auta elektrycznego. Tłumaczy, że „nie widzi sposobu, aby było ono komercyjnie opłacalne”.

Dyson, który dorobił się majątku na innowacyjnych artykułach gospodarstwa domowego, głównie odkurzaczach, poinformował pracowników, że zespół realizujący projekt samochodu elektrycznego stworzył „fantastyczne auto”, ale nie ma szans, aby dało się na nim zarobić. W związku z tym spółka zdecydowała o sprzedaży działu realizującego projekt. Nie znalazła jednak nikogo zainteresowanego.

James Dyson, założyciel i prezes koncernu Dyson
Zobacz więcej

James Dyson, założyciel i prezes koncernu Dyson fot. Bloomberg

- Rada Dyson podjęła w związku z tym bardzo trudną decyzję o zaproponowaniu zamknięcia projektu motoryzacyjnego – poinformował James Dyson.

Podkreślił, że nie ma mowy o porażce. Zadeklarował, że większość z 523 ludzi pracujących nad autem elektrycznym znajdzie zatrudnienie w innych działach firmy.

Dyson ogłosił plan budowy auta elektrycznego dwa lata temu, informując iż jego inżynierowie pracują nad nim już od 2015 r. Zapowiedział, że auto pojawi się na drodze w 2020 roku. Wartość projektu wynosiła 2,5 mld GBP.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu