E-bank PKO BP wraca do gry

ET
12-05-2010, 00:00

Dzisiaj Inteligo obsługuje 700 tys. klientów. Na koniec 2012 r. chce ich mieć 1 mln więcej. Ambitnie.

Dzisiaj Inteligo obsługuje 700 tys. klientów. Na koniec 2012 r. chce ich mieć 1 mln więcej. Ambitnie.

Internetowy bank PKO BP nareszcie wybudza się z wieloletniego uśpienia. Na początek Inteligo zmienia tabelę opłat i prowizji. Niewiele, ale dobre i to, bo elektroniczne ramię PKO BP mocno pod tym względem odstawało od rynku, naliczając prawie 1 zł za przelewy. Od wczoraj są one za darmo (klienci biznesowi nie płacą za transfery do ZUS i skarbówki). Dodatkowo bank wprowadził przelewy zagraniczne. Za darmo są karta i rachunek — pod warunkiem, że posiadacz zrealizuje co najmniej jedną bezgotówkową transakcję na 100 zł w miesiącu. Tyle na początek. Już wkrótce w ofercie znajdzie się pożyczka, potem karta kredytowa, bezstykowa, bank poprawi bankowość mobliną i ulepszy system transakcyjny.

PKO BP zastanawia się jeszcze co z bankomatami. Dzisiaj rynkowy standard to darmowe wypłaty ze wszystkich urządzeń w kraju. PKO BP, który jest dużym graczem na tym rynku, niespecjalnie się uśmiecha się rezygnacja z opłat. Tym bardziej, że już po zmianach w Inteligo odpadnie ładnych parę milionów przychodów.

— Musimy to nadrobić po stronie kredytowej. Bez opłat nadal bylibyśmy rentowni, ale nam zależy na tym, żeby zarabiać więcej — mówi Jacek Komaracki, szef bankowości elektronicznej PKO BP.

Do 2012 r. Inteligo chce udzielić 165 tys. pożyczek, wydać 300 tys. kart kredytowych, zwiększyć wartość depozytów do 9,3 mld zł i pozyskać 1 mln klientów. Wojciech Papierak, szef detalu w PKO BP, uważa, że to ostatnie jest do zrobienia.

— Zakładamy, że do 2012 r. liczba klientów bankowości internetowej wzrośnie o 5 mln. Chcemy, żeby 20 proc. z nich przyszło do Inteligo — mówi Wojciech Papierak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / E-bank PKO BP wraca do gry