Czytasz dzięki

E-Muzyka zagra z EMI

AT
opublikowano: 19-12-2008, 00:00

Negocjacje z firmami fonograficznymi notowanej na New Connect e-Muzyki są na finiszu. Akwizycje odkłada na później.

Negocjacje z firmami fonograficznymi notowanej na New Connect e-Muzyki są na finiszu. Akwizycje odkłada na później.

E-Muzyka, zarządzająca prawami autorskimi do utworów muzycznych, ma już podpisane umowy z Universal Music i Sony Music. Wkrótce podpisze umowy z EMI Music i Warner Music na dystrybucję muzyki w wersji cyfrowej. Warunki jeszcze negocjuje i nie chce ujawniać wartości kontraktów.

— W naszych rękach będzie 90 proc. niezależnych firm fonograficznych w Polsce na dystrybucję muzyki w wersji cyfrowej — dodaje Grzegorz Samborski, wiceprezes spółki.

Współpraca z firmami fonograficznymi pozwoli e-Muzyce poszerzyć katalog utworów muzycznych i rozbudować bazy plików multimedialnych dzięki uzyskaniu praw do cyfrowej dystrybucji utworów z katalogu firm fonograficznych.

E-Muzyka zapowiadała przejęcie spółki produkującej aplikacje w technologii Java i dwóch firm technologicznych. Na razie akwizycji nie będzie.

— Z powodzeniem współpracujemy z firmą, która tworzy dla nas produkty w aplikacji Java i zajmuje się marketingiem bluetoothowym — mówi wiceprezes.

Chodzi o Xofto, która produkuje gry na telefon, m.in. "Włatców móch", współpracuje z 4fun TV. Docelowo firma będzie oddziałem e-Muzyki we Wrocławiu.

E-Muzyka współpracuje też z Plus GSM przy obsłudze Muzodajni, która jest pierwszym w Europie projektem polegającym na bezpośrednim, tanim dostępie użytkowników komórek do serwisu muzycznego, zawierającego setki tysięcy legalnych plików i utworów.

Spółka podtrzymuje prognozy na ten rok — 0,5 mln zł zysku netto i 7,5 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane