E&Y pozna tajemnice rządu

Jarosław Królak
opublikowano: 28-01-2011, 00:00

Firma konsultingowa wskaże rządowi słabości i pomoże usprawnić zarządzanie. Za prawie 3 mln zł.

Firma konsultingowa wskaże rządowi słabości i pomoże usprawnić zarządzanie. Za prawie 3 mln zł.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów rozstrzygnęła przetarg na "Opracowanie diagnozy i rekomendacji dotyczących zarządzania i przepływu informacji w administracji rządowej szczebla centralnego". Potrzebuje profesjonalnej pomocy w przeprowadzeniu audytu w resortach i instytucjach państwowych oraz we wdrożeniu koniecznych zmian.

Przetarg wygrała Ernst Young Advisory (EY). Pokonała KPMG, DGA oraz konsorcja polskiego i brytyjskiego McKinsey i CA Consulting i Comarch. Zwycięzca zaproponował 2,95 mln zł brutto. Co ciekawe, nie była to najniższa cena zaproponowana w przetargu. Po odrzuceniu oferty konsorcjum McKinseya, oferta EY była … najdroższa. KPMG proponowało 2,93 mln zł, DGA 2,58 mln zł, a konsorcjum CA Consulting z Comarchem — 2,52 mln zł.

Anna Pawliszewska z biura prasowego EY poinformowała nas, że firma nie będzie się wypowiadać w sprawie przetargu.

Od podpisania umowy firma będzie miała 70 tygodni na wykonanie zadania. Audyt ma polegać na przyjrzeniu się pracy wszystkich ministerstw (także kancelarii szefa rządu) oraz 46 instytucjom, m.in. GDDKiA, KNF, GUS, UOKiK, UKE, UZP i GUNB.

Audytorzy mają zidentyfikować wszelkie problemy w funkcjonowaniu instytucji oraz ich współdziałaniu. Sprawdzą przepływ informacji formalnych i nieformalnych między nimi, podejmowanie kluczowych decyzji oraz odpowiedzialność za nie. Pod lupę wpadną wszyscy ministrowie, wiceministrowie, dyrektorzy departamentów, naczelnicy wydziałów i ich zastępcy.

— Celem jest poprawa jakości planowania i skuteczności zarządzania — informuje Beata Żmijewska, radca szefa kancelarii premiera.

Po dokonaniu audytu, EY zaproponuje działania naprawcze i uruchomi pilotażowy program reform.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane