Eastbridge wynajmuje Dom Towarowy Sawa

Agnieszka Janas
29-04-2003, 00:00

Sawa, dom towarowy należący do Eastbridge Grup, poszukuje nowego najemcy. Przedstawiciele branży nieruchomości przypuszczają, że zainteresowany może być H&M albo Peek & Cloppenburg.

Z nieoficjalnych informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że jeden z trzech domów towarowych tworzących Galerię Centrum w Śródmieściu Warszawy, których właścicielem jest spółka Eastbrigde Group, przeznaczony został do wynajęcia. Zdaniem pragnącego zachować anonimowość analityka rynku, wynajem dawnego domu towarowego Sawa zlecony został agencji nieruchomości Jones Lang LaSalle. Pracownicy agencji uchylają się jednak od rozmowy na ten temat.

Potwierdzeniem zamiarów właściciela może być fakt zawarcia na początku kwietnia 2003 r. ugody ze Specjalistyczną Spółdzielnią Gastronomiczną, prowadzącą w budynkach należących do Eastbridge Group restauracje i bary. Ugoda dotyczy zamknięcia placówek gastronomicznych i zwolnienia powierzchni. Obecnie większą część obiektu wynajmuje ECI, jedna ze spółek wchodzących w skład Eastbridge Group. Prowadzi w nim sprzedaż m.in. marek własnych odzieży.

Przedstawiciele właścicieli obiektów nie chcą komentować nieoficjalnych informacji na temat Sawy.

Obiekt, którego powierzchnia wynosi około 7 tys. mkw., został zbudowany i od samego początku był wykorzystywany jako dom towarowy, specjalizujący się w sprzedaży odzieży damskiej. Wraz z połączonym z nim bliźniaczym budynkiem — Warsem oraz sąsiadującym Juniorem, tworzy wzdłuż ulicy Marszałkowskiej kompleks handlowy zwany Ścianą Wschodnią. Lokalizacja oraz dotychczasowe skojarzenia klientów z handlem prowadzonym w tym budynku sprawiają, że, zdaniem naszego informatora, wynajmem Sawy zainteresowane są spółki handlowe prowadzące domy towarowe m.in. w Niemczech.

— Długo mówiło się o wejściu do Sawy, obecnej już w Polsce, ale na znacznie mniejszej powierzchni, spółki Peek & Cloppenburg. W tej chwili negocjacje uległy pewnemu wyhamowaniu. Nie oznacza to jednak, że firma przestała interesować się tą lokalizacją — mówi anonimowy analityk rynku.

Obecnie branża spekuluje, że kandydatem na wynajem całego obiektu, lub jego znacznej części, może być szwedzka firma odzieżowa Hennes & Mauritz (H&M). Pod koniec marca 2003 r. spółka otworzyła w warszawskim centrum handlowym Wola Park pierwszy w Polsce sklep z wybraną częścią kolekcji. Hans Andersson, odpowiedzialny w H&M za rynek polski i niemiecki, zapowiadał, że na jesieni uruchomiony zostanie w centrum Warszawy kolejny obiekt. Przedstawiciele H&M nie chcą udzielić bezpośredniej odpowiedzi na pytania dotyczące ewentualnego zlokalizowania nowego sklepu w Sawie. Potwierdzają jednak chęć zwiększenia liczby placówek w Warszawie.

— Obecnie trwają negocjacje. Być może uda się nam otworzyć w Warszawie dwa sklepy więcej. Dopóki nie zakończymy negocjacji, nie możemy powiedzieć nic więcej — wyjaśnia Marc Wittke z H&M.

Wiadomo już, że jeden ze sklepów znajdzie się w Reducie. Być może Sawa stanie się drugim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Eastbridge wynajmuje Dom Towarowy Sawa