Easy System przyciąga klientów

Karolina Zawadka
opublikowano: 28-04-2016, 22:00

Uziemienie w słupie zamiast w ziemi — to rozwiązanie spółki Easy System, które zyskuje uznanie firm energetycznych.

W kwietniu zarejestrowano spółkę Easy System, tworzącą aktywny system uziemienia. Pomysł na firmę pojawił się wiele lat temu, ale dopiero teraz doczekała się oficjalnego powołania. Głównym pomysłodawcą systemu jest Andrzej Dominiak. Od strony biznesowej i marketingowej współtwórcami firmy są Karol Bielecki, zeszłoroczny absolwent Elektrotechniki na Polityce Warszawskiej, który już w czasie studiów prowadził kilka działalności gospodarczych,oraz jego wujek, Leszek Rak, który jest przedsiębiorcą z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej i metalowej. Twórcy firmy przekonują, że Easy System jest efektem połączenia młodego spojrzenia z solidnym know-how Andrzeja Dominiaka w tej branży. Stworzone przez Easy System rozwiązanie to specyficzny typ uziemienia, który dedykowany jest słupom wysokiego napięcia. Do klientów firmy należą głównie duże przedsiębiorstwa, takie jak PSE, Tauron, Energa, Enea oraz firmy budowlane, które wykonują dla tych podmiotów prace związane z remontem czy budową linii wysokiego napięcia. Easy System nawiązał również współpracę z PKP PLK, ponieważ ten system uziemienia może rozwiązać problemy techniczne, które istnieją przy kolejach. Na rynku istnieją już inne typy uziemienia, jednak po umieszczeniu ich w ziemi po pewnym czasie ulegają korozji. Ich wymiana wiąże się z zakupem nowego, wykonania wykopu oraz dodatkowo, jeśli słup znajduje się na prywatnej posesji, z koniecznością uzyskania pozwolenia właściciela na wejście na teren. Koszty takiej operacji drastycznie rosną. Innowacja Easy Systemu polega na uziemieniu słupa w jego wnętrzu, bez potrzeby wykonywania wykopów, dzięki prętom miedzianym w ochronie rury stalowej, które są bardziej wytrzymałe niż wcześniejsze typy uziemienia.

To rozwiązanie zdecydowanie droższe, jednak nie trzeba już ponosić kosztów związanych z wykopem, często wyższych niż sam system uziemiający. Wszystko to jest podparte badaniami wykonywanymi na Politechnice Białostockiej i Warszawskiej. Spółka finansowała się początkowo własnym kapitałem, jednak teraz stara się o wsparcie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Firma chce nadal prowadzić działalność badawczo-rozwojową i rozwinąć portfolio produktów. Ponadto do Easy Systemu zaczynają się już zgłaszać zagraniczne firmy energetyczne, które zainteresowane są zakupem tego systemu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Zawadka

Polecane