EBI skredytuje mieszkania

Barbara Kwiecińska-Kielczyk
01-07-2002, 00:00

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wykorzysta fundusze Europejskiego Banku Inwestycyjnego na budowę mieszkań w dzielnicy Wilda. Inwestycja ma być ukończona w 2003 roku.

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (PTBS) zamierza wybudować na 1,65 ha parceli w zaniedbanej, przemysłowej dzielnicy Poznania — Wildzie, pięć pięciopiętrowych budynków mieszczących 423 mieszkania z umiarkowanymi czynszami. Projekt pochłonie 56 mln zł. W 70 proc. (prawie 35 mln zł) przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z kredytów z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI).

Wykorzystanie pieniędzy z transzy EBI było możliwe ze względu na prospołeczny aspekt działalności towarzystwa. W ocenie zarządu stolicy Wielkopolski, działania PTBS przyczyniają się do rewitalizacji poprzemysłowej części miasta, pełnej zdewastowanych hal fabrycznych i magazynów.

Poznańskie Towarzystwo Budownictwo Społecznego funkcjonuje od 1995 roku. W ciągu siedmiu lat działalności wybudowało dzięki środkom z Banku Gospodarstwa Krajowego (95 mln zł) 1033 mieszkania z umiarkowanymi czynszami. Pod tym względem mieści się w ścisłej krajowej czołówce, obok towarzystw z Białegostoku i Szczecina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Kwiecińska-Kielczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / EBI skredytuje mieszkania