EBI udzielił Łodzi 31 milionów euro kredytu

"ENERGOMONTAŻ-PÓŁNOC" Spółka Akcyjna
opublikowano: 08-03-2001, 14:04

WARSZAWA (Reuters) Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) udzielił miastu Łódź 31 milionów euro kredytu na modernizację systemu kanalizacyjnego i wodnego, poinformował EBI w czwartkowym komunikacie.

Pożyczka, udzielona na 20 lat, pozwoli miastu na wprowadzenie pięcioletniego programu inwestycji w infrastrukturę wodną.

"Przez ostatni rok EIB stał się ważnym inwestorem w krajach aspirujących do członkostwa w Unii Europejskiej, a w szczególności w Polsce, gdzie projekty mające na celu poprawę systemów wodnych sfinansowano w Żywcu, Toruniu, Bielsku-Białej oraz Szczecinie" - podał EBI.

Z prawie trzech miliardów euro kredytów udzielonych państwom kandydackim w zeszłym roku, 745 milionów, czyli 26 procent przeznaczono na programy ochrony środowiska, w tym poprawę stanu systemów wodno-kanalizacyjnych.

Od 1990 roku EBI udzielił w Polsce kredytów na łączną sumę 3,8 miliarda euro, więcej niż w innych krajach kandydackich. Około jednego miliarda przeznaczono na poprawę stanu międzynarodowych tras drogowych i kolejowych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: "ENERGOMONTAŻ-PÓŁNOC" Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EBI udzielił Łodzi 31 milionów euro kredytu