ECB przestraszył się rosnącego w siłę euro

Andrzej Gondek
opublikowano: 05-03-2008, 00:00

Wtorek nie przyniósł większych zmian. Nie było także nowych rekordów, do których przyzwyczaiły nas ostatnie dni. EUR/USD konsolidował się w zakresie 1,5150-1,5250, a złotego wobec euro i dolara wyceniano odpowiednio na 3,525 i 2,32. Przecena indeksów giełd światowych sprzyja aprecjacji waluty japońskiej i szwajcarskiej.

Historycznie wysoki kurs EUR/USD sprowokował w końcu przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego (ECB) do zabrania głosu. Jean-Claude Trichet wyraził obawy związane z umocnieniem euro. Wydźwięk tych słów jest znaczący, bo padły one dwa dni przed planowanym posiedzeniem ECB. Część analityków spekuluje nawet o ewentualnej obniżce głównej stopy procentowej w strefie euro. EUR/USD znajduje się w silnym trendzie wzrostowym i z technicznego punktu widzenia nie ma żadnych przesłanek, aby ta sytuacja się zmieniła.

Andrzej Gondek

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andrzej Gondek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ECB przestraszył się rosnącego w siłę euro