Echo wrzuca piąty bieg

11-09-2017, 22:00

Deweloper ma w budowie ponad 1 mln mkw. To o połowę więcej niż w końcu 2016 r.

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka Echo Investment zaskoczyła wynikami finansowymi za pierwsze półrocze, ale też liczbą realizowanych i planowanych inwestycji. Na koniec czerwca 2017 r. deweloper miał w budowie i przygotowaniu aż 20 biurowców, które zaoferują na wynajem 403 tys. mkw., 5 obiektów handlowych o łącznej powierzchni najmu 257 tys. mkw. i 44 mieszkaniowe z 354 tys. mkw.

Będzie lepiej:
Zobacz więcej

Będzie lepiej:

Echo Investment, kierowany przez Nicklasa Lindberga, pozytywnie zaskoczył rynek efektami pierwszego półrocza. A w drugim ma być jeszcze lepiej Marek Wiśniewski

— Badania rynkowe i nasze analizy wskazują na wysoki potencjał segmentu mieszkaniowego w najbliższych latach. Dlatego wprowadzamy do oferty kolejne inwestycje, dobrze przyjmowane przez klientów. W pierwszej połowie 2017 r. sprzedaliśmy 550 mieszkań — mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Zapewnia, że druga połowa roku będzie dla spółki jeszcze lepsza. — Planujemy ukończyć budowę kilku nieruchomości, w tym dwóch budynków O3 Business Campus w Krakowie, Symetris w Łodzi, a także rozbudowy centrów Galaxy i Outlet Park w Szczecinie, które realizujemy na zlecenie Echo Polska Properties (EPP). Ponadto przekażemy klientom klucze do około 770 mieszkań — zapowiada Nicklas Lindberg.

W II kw. 2017 r. Echo miało 125 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 113,45 mln zł przed rokiem. O wyniku zadecydowała m.in. sprzedaż 40 mln akcji EPP, co przyniosło 49 mln EUR przychodu, a także przeszacowanie do wartości rynkowej pozostałych 51 mln akcji. Obie operacje dały spółce 88 mln zł zysku. W rezultacie wypłaciła swoim akcjonariuszom dodatkową dywidendę 0,50 zł na akcję.

— Spółka zaraportowała wyniki znacznie powyżej naszych prognoz i oczekiwań rynkowych. Po pierwszych sześciu miesiącach Echo realizuje 84 proc. naszej całorocznej prognozy zysku netto i jest na dobrej drodze, by ją przekroczyć. W prognozach zakładaliśmy 30 mln zł zysku ze sprzedaży 40 mln akcji EPP za 49 mln zł — mówi Piotr Zybała z Domu Maklerskiego mBanku. Przypomina, że spółka jest właścicielem 7,2 proc. akcji EPP o wartości 275 mln zł, które klasyfikuje w aktywach przeznaczonych do sprzedaży.

— Oczyszczając wyniki Echo w drugim kwartale z zysków z wyceny udziałów w EPP, również otrzymujemy wyniki powyżej naszych oczekiwań. Przychody i zysk brutto ze sprzedaży były o odpowiednio 108 proc. i 50 proc. wyższe od naszej prognozy w związku z lepszymi wynikami segmentu biurowego — mówi Piotr Zybała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Echo wrzuca piąty bieg