EF Rank Progress buduje centrum handlowe za 80 mln zł w Kłodzku

KSA
opublikowano: 24-09-2007, 00:00

Twierdza Kłodzko — tak się nazywa najnowszy projekt spółki, która w przyszłym roku poprosi inwestorów o 500 mln zł.

Twierdza Kłodzko — tak się nazywa najnowszy projekt spółki, która w przyszłym roku poprosi inwestorów o 500 mln zł.

EF Rank Progress (RP), który zmierza na giełdę, złożył wniosek o pozwolenie na budowę centrum handlowego w Kłodzku. Decyzji spodziewa się jeszcze w tym roku lub w I kwartale 2008 r. Szacunkowy termin zakończenia prac to przełom lat 2008-09. Łączna wartość inwestycji wynosi 80 mln zł. Centrum powstanie na 5,5- -hektarowej działce i będzie się składać z trzech budynków, których powierzchnia najmu przekroczy 16 tys. mkw. Spółka nie zamierza sprzedać centrum po jego wybudowaniu.

— Wszystkie obiekty będą własnością RP i będą wynajmowane — podkreśla Paweł Puterko, dyrektor zarządzający firmy Profescapital, która doradza spółce przy ofercie publicznej.

RP na początku przyszłego roku zamierza wejść na GPW. Oferta publiczna będzie spora. Jej wartość szacowana jest na 500 mln zł. Prawdopodobnie oprócz nowych akcji część papierów sprzedawać będą dotychczasowi udziałowcy: Andrzej Bartnicki i Jan Mroczka. (mają po 50 proc. kapitału).

— Spółka przeznaczy pieniądze na realizację kolejnych inwestycji. Grunty pod nie już zostały zakupione — tłumaczy Paweł Puterko.

Legnicka spółka działa w czterech głównych obszarach. Pierwszy to budowa wielkopowierzchniowych centrów handlowych. Od 2004 r. RP jest głównym partnerem sieci Carrefour. Drugi obiecujący obszar działalności to budowa śródmiejskich galerii handlowych w miastach do 100 tys. mieszkańców. Legnicka firma działa również w segmencie mieszkaniowym (np. we Wrocławiu). Zarabia ponadto na projektach predeweloperskich (kupuje grunty, dopełnia procedur administracyjnych i sprzedaje partnerowi).

Spółka nie podaje wartości aktywów, ale ujawnia, że w tym roku spodziewa się 114 mln zł czystego zarobku. W ubiegłym roku jej zysk netto wyniósł 92,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu