Efekt pracy trzech pokoleń

opublikowano: 29-12-2019, 22:00

Z rodzinnego zakładu rzemieślniczego wyrosła znacząca fabryka. Pracuje w niej już trzecie pokolenie właścicieli.

10.miejsce w rankingu ogólnopolskim

Zaczęło się ponad 40 lat temu od zakładu krawieckiego założonego przez braci Błażusiak — tak w wielkim uproszczeniu wyglądały początki firmy. Dzisiaj produkty Kegel-Błażusiak wytwarzane są w czterech nowoczesnych zakładach: w Nowym Targu, Ochotnicy, Jabłonce i Limanowej, a niedawno spółka wybudowała i uruchomiła wielkopowierzchniowy centralny magazyn wysokiego składowania w Bochni, tuż przy autostradzie A4. Firma produkuje profesjonalną odzież do pracy, obuwie robocze i pokrowce samochodowe. W asortymencie Kegel-Błażusiak są ubrania dla niemal każdej branży, m.in. gastronomicznej, medycznej, samochodowej, spożywczej, a także certyfikowana odzież ochronna. Spółka produkuje też dopasowane pokrowce na siedzenia samochodowe oraz pokrowce na samochody większości światowych marek. Około 60 proc. jej produkcji trafia na rynek krajowy, reszta — za granicę.

— Bez względu na to, czy chodzi o produkty certyfikowane czy nie, wszystkie muszą mieć wysokie walory użytkowe, być funkcjonalne i bezpieczne — zapewnia Wojciech Błażusiak, prezes firmy.

Większość surowców i materiałów wykorzystywanych przez Kegel-Błażusiak powstaje w Europie. Wyroby firmy nie są najtańsze na rynku, lecz bez problemu znajdują odbiorców.

— Najważniejsze cechy naszych produktów to: funkcjonalność, ciekawe wzornictwo, najlepsze materiały, powtarzalność, dostępność oraz szybkość dostaw. Tym wygrywamy z konkurencją i to nie tylko europejską, lecz także światową — wylicza prezes.

Spółka ma wiele kanałów dystrybucji — od wielkiego przemysłu przez partnerów handlowych po sklepy internetowe działające w wielu krajach.

— My skupiamy się na produktach, które dopracowujemy w najdrobniejszych szczegółach, a nasi partnerzy mogą się skupić na sprzedaży — uważa Wojciech Błażusiak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Partner

KRD

Patroni honorowi

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy