EFH negocjuje z Al Habtoor

EG
opublikowano: 25-10-2011, 00:00

Riad Bekkar chce do Polski ściągnąć arabskich kuracjuszy. Z tajemniczym akcjonariuszem planuje iść na zakupy.

Europejski Fundusz Hipoteczny (EFH) ujawnił zasady współpracy z arabskim Al Habtoor Group, gigantem inwestycyjnym, który w swoich licznych aktywach ma sieć hoteli w Dubaju i Bejrucie. Szczegóły umowy są dopiero opracowywane, ale obie strony będą miały wyłączność na wzajemne oferowanie usług hotelowych swoim klientom.

— Przez nasz system Polacy zarezerwują nocleg na preferencyjnychwarunkach w którymś z hoteli należących do Al Habtoor, a przez ich stronę goście z Dubaju i Bejrutu będą mogli zarezerwować pobyt np. w naszym hotelu w Mikołajkach. Coraz więcej osób z krajów Półwyspu Arabskiego przyjeżdża do Polski. Są szczególnie zainteresowani miejscowościami uzdrowiskowymi — mówi Riad Bekkar, prezes EFH.

Żeby uatrakcyjnić ofertę wobec Arabów, EFH rozmawia o współpracy z jednym z największych biur podróży w Polsce. Do tej pory z tego kanału sprzedaży nie korzystał. Pod koniec września w akcjonariacie z prawie 10-procentowympakietem akcji EFH ujawniła się spółka Al Saad Alternative Capital Investment. Riad Bekkar mówi, że pod koniec listopada będzie mógł ujawnić, kto za nią stoi.

Zapowiada też, że wkrótce przekroczy ona kolejny próg. Jest nawet możliwe, że całkowicie przejmie EFH i wycofa ją z giełdy.

— Wspólnie z Al Saad chcemy rozpocząć budowę hoteli w Malborku i Mikołajkach. Potem zaś będziemy się rozglądać za ofertami zakupu projektów biurowych w Warszawie i hotelowych w miejscowościach wypoczynkowych — mówi Riad Bekkar.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu