Czytasz dzięki

Ekipa BBC nie mogła w to uwierzyć

WST, HUFFINGTONPOST.CO.UK
opublikowano: 28-09-2011, 00:00

KRYZYS NA RYNKACH

Niezależny trader Alessio Rastani udzielił niezwykłego wywiadu, który wstrząsnął nie tylko telewizją BBC. Stwierdził on, iż ma nadzieje na kolejny kryzys, gdyż to uczyni go bogaczem. Trader uważa, że pakiet ratunkowy przygotowany przez rządy w celu ratowania Eurolandu był z góry skazany na niepowodzenie i przyjął go z radością, bo okazał się zgodny z jego przewidywaniami.

W wywiadzie dla BBC powiedział: „o czymś takim marzyłem od trzech lat. Przyznam się, że szedłem do łóżka każdej nocy i marzyłem o kolejnej recesji”. Rastani twierdzi, że niezależnie od tego, ile środków zostanie wprowadzonych do Eurolandu w ramach pakietu ratunkowego (mówi się o 3 bln EUR), nie będą one efektywne. Trader wieszczy upadek euro. Dodaje, że krach będzie potężny, gdyż rynkiem teraz rządzi strach. Na koniec wywiadu rozmówca odpalił najcięższą broń. „To nie rządy rządzą światem. To rządzi Goldman Sachs. A Goldman Sachs nie dba o pakiet ratunkowy” — stwierdził Rastani.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, HUFFINGTONPOST.CO.UK

Polecane