Eko-baterie wchodzą na rynek

opublikowano: 04-02-2015, 12:37

Miliardy baterii wykorzystywanych przez gospodarstwa domowe trafia na wysypiska śmieci każdego roku. Ta sytuacja ma szansę ulec zmianie. Jak donosi serwis AP, jeden z największych producentów baterii na świecie planuje wykorzystać część z tych „odpadów” do ponownego użycia.

Koncern Energizer Holdings przedstawił produkt nazwany Energizer EcoAdvanced. Firma oznajmiła, że wyprodukowała właśnie pierwsze jednorazowe baterie alkaliczne typu AA i AAA wykonane z ogniw poddanych recyklingowi.

Materiały pochodzące z recyklingu stanowią około 4 proc. masy nowych baterii, ale firma twierdzi, że zamierza ten udział zwiększyć w ciągu kolejnych 10 lat do 40 proc.

Michelle M. Atkinson, dyrektor marketingu w Energizer Holdings poinformował, że nowe baterie będą miały dłuższą żywotność niż typowe baterie jednorazowe. Będą jednak od nich droższe o 25 do 30 proc. Baterie EcoAdvanced pojawią się w sklepach w USA jeszcze w tym tygodniu, a w drugiej połowy roku trafią również na zagraniczne rynki. 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu